سیستم های فیبر نوری

سیستم های فیبر نوری (FIBER OPTIC SYSTEMS)

سیستم های فیبر نوری

سیستم های فیبر نوری ژرمنتکست


سیستم های فیبر نوری

ژرمنتکست یکی از بزرگترین فروشندگان سیستم های فیبر نوری (FTTH) در اروپا و آسیای شرقی می باشد، تمامی مدارهای تولیدی این محصول زیر نظر مهندسین این شرکت طراحی شده و یکی با کیفیترین محصولات در زمینه سیستم های فیبر نوری در دنیا می باشد.

تحولات سریع در سیستم های ارتباطی و همچنین نیاز پهنای باند با سرعت بالا و حجم زیاد در فواصل طولانی منجر به فناوری تولید سیستم های فیبر نوری شده است که در آینده نه چندان دور در جهان فراگیر خواهد شد.

سیستم های فیبر نوری در بسیاری از زمینه ها مانند تجهیزات پزشکی و نظامی گرفته تا منازل مسکونی کارکرد دارد. از انتقال اینترنت و تلفن و آنتن و ماهواره گرفته تا بسیاری از موارد دیگر، در این بستر فراهم است.
سیستم های فیبر نوری در زمینه آنتن مرکزی که به اختصار به آن FTTH گفته می شود، تمامی نیاز ها را در این صنعت پاسخگو می باشد.

ـ


ـ
سیستم های فیبر نوریسیستم فیبر نوری چیست و چه کاربردی در آنتنهای مرکزی دارد؟
یکی از معضلاتی که در شهرک های مسکونی و تجاری و یا بیمارستان های عظیم و شهرک های هتلی که تعداد ساختمان ها در این شهرک ها زیاد می باشد که به واسطه آن تعداد مشترکین و مصرف کنندگان بسیار بالاتر از حد استاندارد می باشد، انتقال سیگنال ها از طریق کابل های مسی یا همان کابل آنتن می باشد. بسیاری از شهرک ها و یا ساختمان های بزرگ، که بعضاً فاصله های کیلومتری از هم دارند، نیازمند یک سیگنال عالی با هزینه پایین هستند که در یک نقطه متمرکز باشند تا بتوانند تمامی کانال های زنده دنیا را با کیفیت FULL HD دریافت کنند که متاسفانه به دلیل عدم تخصص در این زمینه هیچ شخص یا شرکتی توانایی اجرای این سیستم را در ایران ندارند و یا زیر بار این نوع از حجم کار نمی روند.

برای مثال مناطقی در ایران است مانند نواحی نفت خیز جنوب کشور که فواصل کیلومتری از هم دارند و به صورت شهرکی است که در این مناطق هیچ گونه سیگنالی برای کانال های صدا و سیما دریافت نمی شود ، بهترین راهکار سیستمهای فیبرنوری ژرمنتکست میباشد.

سیستم های فیبر نوری ژرمنتکست یکی از بهترین و با کیفیترین محصولات را در این شاخه در ایران عرضه کرده و نه تنها جواب به تمامی این مشکلات داده بلکه هزینه های اجرایی را بسیار پایین آورده است.

در واقع مشکلات عدم سیگنال مناسب در مسافت های طولانی و تعداد زیاد آنتن ها و گیرنده ها که باعث‌ به بار آمدن هزینه های اظافی شده است و همچنین هزینه های بالای تعمیر و نگهداری، که یکی از بزرگترین دغدغه های مشترکان بود، به وسیله سیستم های فیبر نوری ژرمنتکست مرتفع گردیده است.

ـ


ـ
سیستم های فیبر نوریآیا میتوان تمامی خدمات آنتنی و سیگنالی را فقط با یک کابل فیبر نوری انتقال داد؟

یکی از راهکارهای کم کردن هزینه ها و انتقال تمامی خدمات مورد نیاز یک خانه را اعم از اینترنت و تلفن و آنتن و ماهواره و دوربین و بسیاری از خدمات دیگر، استفاده از سیستم های فیبر نوری می باشد.
در عصر حاضر که تکنولوژی حرف های بسیاری برای گفتن دارد و همچنین زیرساخت هایی که برای انتقال انواع بیت ها با سرعت بالا نیاز می باشد توسط سیستم های فیبر نوری پاسخ داده می شود. بسیاری از مجتمع های در حال ساخت برای انتقال اینترنت و تلفن و آنتن فقط یک کابل فیبر نوری به هر مشترک انتقال می دهند که گروه ژرمنتکست تنها اجرا کننده تخصصی در موارد آنتن های مرکزی از طریق فیبر نوری می باشد. در این موارد میتوان بسیاری از کانال های زنده دنیا را به همراه کانال های صدا و سیما در یک پکیج که خروجی آن به صورت DVB-T و یا IPTV می باشد را تبدیل به یک کابل فیبر نوری کرد و به مشترکین انتقال داد.
همچنین در صورت نیاز به تمامی کانال ها میتوان از سیستم های آنتن مرکزی در بستر فیبر نوری استفاده کرد که کارکرد آن بسیار ساده می باشد، به این صورت که تمامی کابل های آنتن با هر فرکانسی و به هر تعدادی که نیاز می باشد به داخل یک ماژول دریافت کننده وارد می شود و به صورت یک عدد کابل فیبر نوری (one core) از این دستگاه خارج می شود و پس از خروج از طریق اسپلیتر های فیبر نوری تقسیم می شود و در نهایت برای استفاده در هر ساختمان به داخل یک ماژول تبدیل کننده، وارد شده و در نهایت دوباره به حالت اولیه یعنی کابل مسی تبدیل می شود که این تبدیل و انتقال و دوباره تبدیل با کیفیت فوق العاده بالا حتی در مسافت های کیلومتری انجام می پذیرد.

_


ـ
سیستم های فیبر نوریمزایای استفاده از سیستم های فیبر نوری ژرمنتکست چیست؟

  • انتقال تمامی تصویر با کیفیت بالا در متراژ ۱۰۰ کیلومتر
  • صرفه جویی در استفاده از دکل های آنتن و گیرنده های فرکانسی و سیم های آنتن (مسی)
  • استفاده همزمان از اینترنت و تلفن و کانال های دوربینی و آنتن و …فقط با یک سیم فیبرنوری
  • پهنای باند زیاد و عرض کانال وسیع تر نسبت به کابل های آنتن (جهت استفاده از کانال های ۴K و ۸K)
  • پیاده سازی روی سیستم های تعاملی (IPTV) و سیستم های کابلی DVB-T/S/C
  • هزینه های پایین و خدماتی آسان برای پروژه های بزرگ

شرکت ژرمنتکست با محصولات و قطعاتی که توسط مهندسین این شرکت آپدیت شده توانسته یکی از بهترین ارائه دهندگان این سیستم در دنیا باشد، همچنین تنها شرکت اجرا کننده سیستم های فیبر نوری آنتن مرکزی در ایران می باشد که این محصولات و خدمات را با گارانتی خود شرکت ژرمنتکست ارائه می دهد.

ـ


ـ

سیستم های فیبر نوری

ژرمنتکست تنها برند با گارانتی واقعی و اصلی در ایران

همانطور که گفته شد‌ مهمترین اولویت های گروه ژرمنتکست، حس مسئولیت پذیری در قبال تمامی محصولات فروخته شده به مشتریان در تمام دنیا است از این رو شرکت ژرمنتکست برای نخستین بار در ایران تمامی سیستم های فیبر نوری خود را با ۲ سال گارانتی (۱ سال تعویض و ۱ سال تعمیر) شرکتی ارائه می دهد.

سوالی که پیش می آید این است که مگر برندهای دیگر در ایران گارانتی ندارند؟

منظور از گارانتی شرکتی یعنی اینکه خود کمپانی ژرمنتکست تمام مسئولیت فروش و خدمات را در ایران به عهده گرفته و این نوع خدمات برای نخستین بار در سیستم های هتلینگ و مولتی سوئیچ در ایران انجام پذیر شده است.
همکاران و فروشندگان برندهای دیگر، زمانی که یک محصول را گارانتی میکنند شخصی است و کمپانی آن برند به دلیل عدم حضور آن شرکت در ایران هیچ گونه مسئولیتی در قبال فروش ندارد.

ـ


ـ

سیستم های فیبر نوری

بازگرداندن محصول در صورت عدم رضایت

علاوه بر ۲ سال گارانتی بی قید و شرط این شرکت در قبال سیستم های فیبر نوری ژرمنتکست، خبر خوب این است که در صورت عدم رضایت پس از خرید به مدت ۶ ماه بعد از استفاده، می توانید اجناس را به شرکت مرجوع کنید و تمامی هزینه ها مسترد می گردد. این خدمات از سال ۱۳۸۹ اجرایی شده و برای نخستین بار در ایران جهت رضایت کامل مشتریان صورت می گیرید.

سیستم های فیبر نوری

تبدیل کننده اپتیک

سیستم های فیبر نوری

دریافت کننده اپتیک

سیستم های فیبر نوری

تقسیم کننده اپتیک

سیستم های فیبر نوری

انتقال دهنده اپتیک

footer footer footer footer footer footer footer
© کپی رایت - ژرمنتکست - طراحی شده توسط محمد ژولایوسفی