سیم آنتن

سیم آنتنمقدمه

قبل از اینکه وارد قسمت اموزش نصب و سیم کشی سیستمهای آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ شویم چندین نکته بسیار مهم که باید بدانیم را توضیح مختصری میدهیم.
همانطور که میدانیم نیروی متخصص در هر صنعتی باعث دوام و بازدهی محصول میشود، از این رو متاسفانه به دلیل کمبود نیروی متخصص در مقوله نصب سیستمهای آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ و تلویزیون هتلی باعث شده آن نتیجه مطلوبی و بازدهی ۱۰۰٪ را از محصولات نداشته باشیم.
از این رو ما در این قسمت مطالب اموزشی ارزنده که در هیچ کجا نمیتوان آن را یافت را در اختیار عموم قرار میدهیم تا مشتریان با اطلاعات بالایی که کسب میکنند اجازه ندهند محصولی را که خریداری میکنند ، با پایین ترین حالت ممکن نصب و اجرا شود.
شاید این مطالب باعث ناراحتی بسیاری از همکاران و نصابان عزیز شود چرا که کار آنها دو تا سه برابر میشود و همین امر باعث عدم رضایت آنها میشود پس بسیار مهم است که از شرکتی یا افرادی که میخواهید محصولات مورد نظر را تهیه فرمایید ، از قبل تمامی درخواست خود را ارائه دهید و حتما ضمانت اجرا درخواست کنید و به آن گونه که ما به شما اموزش میدهیم را به آنان دیکته کنید.
همانگونه که در بالا اشاره کردیم بیش از ۹۵٪ شرکت ها و فروشندگان مغازه دار و نصابان در ایران تخصصی در مورد سیستم آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ ندارند.
اکثر این عزیزان به صورت سوپر مارکتی مشغول به فعالیت هستند برای مثال فروشنده دوربین مدار بسته یا جک و درب و یا هوشمند ساز ساختمان میباشند و در کنار شغل اصلیشان سیستمهای آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ را هم به مشتریان خود پیشنهاد میدهند. تا اینجا مساله خاصی نیست ، اما متاسفانه اکثر افرادی را که برای نصب این محصولات میفرستند کار را به صورت تجربی اموختند و همزمان علاوه بر نصب دوربین و اعلام حریق و دزگیر و … آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ را هم نصب میکنند یعنی در واقع یه نوع آچار همه کاره هستند که شاید فقط در یک قسمت تخصص داشته باشند.
اما به دلیل کمبود متخصص مخابرات در اجرا و گران بودن وسایل دقیق دریافت ، مجبور به کنار آمدن با این افراد هستید.
اما ما اینجا هستیم تا بر اساس ماموریتی که در ژرمنتکست داریم بتوانیم تمامی اطلاعات جهت یک نصب و اجرا عالی را به شما بدهیم تا بتوانید اگر از محصولات ما یا دیگر محصولات استفاده میکنید، بالاترین بازدهی را داشته باشید.

در نتیجه علاوه بر انتخاب درست محصول ، حتما شرکت یا فروشنده معتبری را باید جستجو کرد که چندین سال تجربه در نصب سیستم های آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ داشته باشد. حال زمانی که نیاز تخصصی تر میشود به مانند نصب تلویزیون هتلی کابلی یا بیمارستانی یا نصب انتن مرکزی و مولتی سوئیچ توسط فیبر نوری ، باید با شرکت های تخصصی در این ضمینه مشورت کرد که البته بسیاری از این آموزشها را خواهیم داد که نه تنها این اطلاعات ، بسیار مفید برای مصرف کنندگان و کارفرما ها و افراد نظاره گر در شرکت ها میباشد بلکه برای نصابانی که تجربی وارد این کار شدند بسیار سودمند میباشد.
نخستین مساله ای که باید بدانیم در بحث سیستمهای آنتن مرکزی و مولتی سوئیچ ، انتخاب کابل یا همان سیم کواکسیال (سیم آنتن) می باشد که در تمامی محصولات کابلی مورد نیاز و مشترک میباشد. در واقع سیم آنتن عامل انتقال سیگنالهای دریافتی به توزیع کننده ها و تقویت کننده ها مثل هدند ها و امپلی فایرها و تقویت کننده های انتن مرکزی و مولتی سوئیچ میباشد.
انتخاب کابل مناسب در بازار ایران در حال حاضر کار دشواری میباشد، و هرگز به اسمهایی که در بازار تولیدی ایران میباشد و همچنین برندهای پیشنهادی فروشندگان و شرکتها و نصاب ها، اعتماد نکنید.
حتما تحقیق کنید و با اطلاعات مفیدی که به شما عزیزان خواهیم داد (که در هیچ کجا پیدا نمیکنید)میتوان بهترین خرید سیم را داشته باشید.
نخستین مساله ای که برای انتخاب سیم آنتن مهم میباشد دقت در اطلاعات سیم تولیدی یا همان دیتا شیت سیم میباشد.
دیتا شیت سیم درجه یک اینگونه میباشد:

۱-RG6
۲- اهم۷۵
۳-استفاده از تکنولوژی اسکین فوم اسکین بر روی مغزی سیم
۴-استفاده از مس خالص در مغزی و شیلد سیم
۵-استفاده از مواد اولیه در تولید ژاکت ( قسمت بیرونی سیم)

footer footer footer footer footer footer footer
© کپی رایت - ژرمنتکست - طراحی شده توسط محمد ژولایوسفی