آمپلی فایر آنتن مرکزی

آمپلی فایر مرکزی (AMPLIFIRE)

آمپلی فایر آنتن مرکزی

آمپلی فایر آنتن مرکزی ژرمنتکست


آمپلی فایر آنتن مرکزی

 

ژرمنتکست یکی از بزرگترین تولید کننده مدارهای آمپلی فایر آنتن مرکزی در دنیا است که در ایران گارانتی رسمی و شرکتی دارد. در واقع این شرکت تمامی آمپلی فایر های خود را در ترکیه تولید می کند و برند اصلی کارخانه تلتک می باشد.

آنتن مرکزی یکی از مواردی است که نیاز چندانی به توضیح ندارد چرا که در هر ساختمانی که بیش از دو مشترک دارد از سیستم آنتن مرکزی استفاده می شود.

ـ


ـ
آمپلی فایر آنتن مرکزیآمپلی فایر آنتن مرکزی چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم آنتن مرکزی تنها راه حل مناسب برای هر نوع ساختمان و یا مجتمعی می باشد که نیاز به کانال های تلویزیون داخلی (صدا و سیما) دارند.
آمپلی فایرهای ژرمنتکست با طراحی خاص و مداری فوق‌العاده قوی، سیگنال های دریافتی از آنتن هوایی را تقویت و به واحدها انتقال می دهد.
در گذشته به ازای هر واحد یک آنتن هوایی در پشت بام نصب می گردید که در ساختمان های با واحد های زیاد، جنگلی از آنتن های هوایی و سیم در پشت بام نصب بود که نمای بسیار بدی به یک ساختمان می داد. پس از تولید آمپلی فایر های آنتن مرکزی این معضل به پایان رسید و برای هر ساختمان فقط یک عدد آنتن نصب می گردد که این موضوع فراگیر شده و جزئی جدانشدنی از ساختمان های نوساز می باشد.به زبان ساده سیستم آنتن مرکزی از سه بخش مجزا تشکیل شده است و یک وسیله تک و مجزا نیست که این سه بخش به این صورت می باشد:
۱. بخش دریافت
که در این بخش از یک آنتن استاندارد می توان استفاده کرد جهت در یافت سیگنال UHF, که توسط یک میله دکل و پایه دکل بر رو دیوار نصب می گردد

۲. بخش تقویت
در این قسمت نیاز به یک آمپلی فایر یا همان تقویت کننده قدرتمند است که بتوان سیگنال هایی که از آنتن می گیریم بصورت تقویت شده به داخل تقسیم کننده ها بفرستیم.

۳. بخش تقسیم

در این قسمت سیگنال تقویت شده را که از آمپلی فایر خروج کرده، به سمت تقسیم کننده ها یا همان اسپلیتر هدایت می کنیم و سیم های هر واحد را به این اسپلیترها وصل می کنیم.
استفاده از آمپلی فایر ها و تقسیم کننده بستگی به تعداد واحد و نوع سیم کشی دارد که مفصل در قسمت مقالات توضیح جامع خواهم داد. تقریبا همه ما از معایب و یا مزایای آنتن مرکزی اطلاع داریم و همانطور که در قسمت مولتی سوئیچ توضیح دادیم عدم نصب سیستم های مرکزی چه ضررهایی به ساختمان وارد می کند.

ـ


ـ
آمپلی فایر آنتن مرکزیچه مواردی را جهت استفاده از یک سیستم آنتن مرکزی استاندارد رعایت کنیم؟

نخستین موضوعی که باید کمی دقت کنیم انتخاب آنتن مناسب جهت دریافت استاندارد سیگنال و همچنین نصب در جهتی که فرستنده، امواج UHF را ارسال می کند.
از سال ۱۳۸۸ پس از استفاده از امواج دیجیتال توسط فرستنده های UHF ، سیگنال های دریافتی بسیار قوی تر شده حتی در گذشته نقاط کور که سیگنال را خیلی ضعیف و به صورت آنالوگ دریافت می کردیم در حال حاضر با وجود این دکل های قدرتمند میتوان سیگنال های را بسیار قوی و به صورت دیجیتال دریافت نمود. در گذشته به دلیل ارسال سیگنال های آنالوگ در بیشتر شهرستان ها، امواج به صورت UHF و VHF ارسال می شد، البته باندهای دیگر مانند VLF و FM هم بودند اما در حال حاضر به لطف تکنولوژی با هزینه کمتر، سیگنال های دریافتی به صورت دیجیتال و تماماً در باند UHF دریافت می شود و کیفیت پخش نزدیک‌ به HD که در شهرهای بزرگ از سیستم HTVC در نوع کیفیت پخش کانال ها استفاده شده است. و اما مهمترین قسمت در آنتن مرکزی، قسمت تقویت سیگنال ها می باشد تا بتوان بهترین کیفیت فرکانسی را به هر واحد انتقال داد.
در این قسمت آمپلی فایر های ژرمنتکست که کاملا با استاندارهای اروپا طراحی و تولید شده و یکی از بهترین و با دوام ترین محصولات در دنیا می باشد، می تواند این نیاز را با بهترین استاندارد موجود در دنیا، برآورده کند.
آمپلی فایرهای ژرمنتکست در مدل های گوناگون بسته به نیاز هر کشوری، در کارخانه تلتک تولید می گردد و همچنین با گین های متفاوت و همچنین تنظیم قدرت های مختلف توسط پتانسیومتر، این اجازه را به کاربر می دهد که بتوان بسته به نیاز هر ساختمان، این گین ها را کم و یا زیاد کند تا بهترین و با استاندارد ترین سیگنال به مشترکین ارسال گردد.
از سال ۲۰۱۱ تولیدات آمپلی فایر در این کارخانه عظیم بر اساس المان هایی که در سیگنال های دیجیتال وجود دارد، تولید شده تا بتوان بهترین نوع سیگنال را به ستاپ باکس ها انتقال دهند، همچنین در طراحی آمپلی فایر مولتی باند از بهترین قطعات جهت میکس شدن سیگنال های دیجیتال مدولاتور با سیگنال های RF دیجیتال آنتن مرکزی ( DVB-T2/C2)، استفاده شده است، تا بتوان با بالاترین قدرت ممکن ارسال این سیگنال ها صورت پذیرد.
در انتها این سیگنال ها وارد اسپلیتر جهت تقسیم در واحد می شود، و بستگی به تعداد پریز ها در هر واحد، نوع آمپلی فایر مشخص می گردد.

ـ


ـ
آمپلی فایر آنتن مرکزیمزایای استفاده از آمپلی فایرهای ژرمنتکست در ساختمان چیست ؟

یکی از مشخصات بارز و منحصر به فرد آمپلی فایرهای ژرمنتکست کارکرد بسیار عالی در دماهای بالا و پایین است.

برای مثال شما می توانید آمپلی فایرهای ژرمنتکست را در دمای بالای ۶۰ درجه و رطوبت زیاد (مانند شهر ها و جزیره های جنوبی کشور مثل کیش یا عسلویه یا مناطق نفت خیز و سکوهای نفتی) به راحتی نصب کنید و همچنین بلعکس در دمای پایین منفی ۳۵ درجه (مانند شهرهای شمال غربی کشور) به راحتی استفاده کنید.

یکی دیگر از مشخصاتی که باعث متمایز شدن این محصول با دیگر محصولات مشابه طراحی بسیار فنی مدار (pcb) و استفاده از با کیفیت ترین آی سی ها و قطعات روی برد است که طول عمر مفید دستگاه را تا ۱۵ سال تخمین زده شده که در شرایط مطلوب بالاتر هم میرود، در حالی که مدل های مشابه تا ۵ سال برآورد شده است.
مزایای استفاده از آمپلی فایر ژرمنتکست:
جلوگیری از نصب آنتن های متعدد بر روی پشت بام و بالکن و پنجره
دریافت سیگنالی مطلوب و داشتن تصاویری عالی و فاقد هرگونه نویز
رساندن سیگنال عالی به طور یکسان به تمامی واحدها
استفاده از سیم های داخلی ساختمان
به حداقل رساندن هزینه تجهیزات و نصب
تعمیر و نگهداری آسان و به حداقل رساندن هزینه نگهداری
پایین آمدن هزینه های جانبی پشت بام
جلوگیری از رفت و آمدهای مکرر و بالا بردن امنیت ساختمان
و موارد متعدد دیگر…

ـ


ـ

آمپلی فایر آنتن مرکزی

ژرمنتکست تنها برند با گارانتی واقعی و اصلی در ایران

همانطور که گفته شد‌ مهمترین اولویت های گروه ژرمنتکست ، حس مسئولیت پذیری در قبال تمامی محصولات فروخته شده به مشتریان در تمام دنیا است از این رو شرکت ژرمنتکست برای نخستین بار در ایران تمامی آمپلی فایر آنتن مرکزی های خود با ۱ سال گارانتی شرکتی ارائه می دهد.

سوالی که پیش می آید این است که مگر برندهای دیگر در ایران گارانتی ندارند؟

منظور از گارانتی شرکتی یعنی اینکه خود کمپانی ژرمنتکست تمام مسئولیت فروش و خدمات را در ایران به عهده گرفته و این نوع خدمات برای نخستین بار در سیستم های هتلینگ و مولتی سوئیچ در ایران انجام پذیر شده است.
همکاران و فروشندگان برندهای دیگر، زمانی که یک محصول را گارانتی میکنند شخصی است و کمپانی آن برند به دلیل عدم حضور ان شرکت در ایران هیچ گونه مسئولیتی در قبال فروش ندارد.

ـ


ـ

آمپلی فایر آنتن مرکزی

بازگرداندن محصول در صورت عدم رضایت

علاوه بر ۱ سال گارانتی بی قید و شرط این شرکت در قبال آمپلی فایر آنتن مرکزی ژرمنتکست ، خبر خوب این است که در صورت عدم رضایت پس از خرید به مدت ۶ ماه بعد از استفاده ، می توانید اجناس را به شرکت مرجوع کنید و تمامی هزینه ها مسترد می گردد. این خدمات از سال ۱۳۸۹ اجرایی شده و برای نخستین بار در ایران جهت رضایت کامل مشتریان صورت می گیرید.

آمپلی فایر آنتن مرکزی

تقویت کننده CATV

آمپلی فایر آنتن مرکزی

تقویت کننده آنتن مرکزی

footer footer footer footer footer footer footer
© کپی رایت - ژرمنتکست - طراحی شده توسط محمد ژولایوسفی